School Staff

Mr Geoff Miller

Principal

Ms Rebecca Lanzel

Deputy Principal

Mr Lincoln Matrozis

Deputy Principal

Mrs Jess Gibson

Deputy Principal

Mrs Nicole Beaman

Manager of Corporate Services

Mrs Marina Claasen

School Officer

Mrs Kellie Maheux

School Officer

Mrs Jane Rogers

Library Officer

Mr Ivan Ricci

Gardener (Tuesday & Friday)

Mrs Donelle Noonan

Cleaner in Charge

Ms Vilma Mandoza

Cleaner

Ms Annette Nevermann

Cleaner

Ms Judith Mamansag

Cleaner

Ms Katie Tunnacliffe

Teacher EC 1 Kindergarten Groups A & B

Mrs Bhagyashri Katambale

K Education Assistant EC 1

Ms Caroline D’Mellow

Teacher EC 2 Kindergarten Groups C & D

Mrs Deborah Chalmers

K Education Assistant EC 2

Mrs Crystal McDonald

K Education Assistant EC 2

Miss Ebony Kursar

Teacher EC 3 Kindergarten Groups E & F

Mrs Helen Benson

PP Education Assistant EC 5

Mrs Mel Sayer

Teacher EC 4 Pre-Primary

Ms Lauren Schroder

PP Education Assistant EC 4

Mrs Janelle Campbell

Teacher EC 5 Pre-Primary

Ms Justine Iucalano

PP Education Assistant EC 5

Miss Shailey Rushton

Teacher EC 6 Pre-primary

Mrs Deb Bywater

PP Education Assistant EC 6

Ms Erindra Balage

Teacher EC 7 Pre-primary

Miss Ashleigh Sims

PP Education Assistant EC 7

Mrs Emily Cobbett

Teacher EC8 Pre-primary

Ms Tracy McDermott

PP Education Assistant EC 8

Mrs Janelle Sewell

Teacher K/PP Support Teacher

Miss Alanna D’Ascanio

Teacher K/PP Support Teacher

Miss Olivia Neesham

Teacher K/PP Support Teacher

Miss Jemma Wright

Teacher Yr 1 Rm 1

Miss Caitlyn Roper

Teacher Yr 1 Rm 2

Miss Clancy Micale

Teacher Yr 1 Rm 3

Miss Suzy Chessell

Teacher Yr 1 Rm 4

Miss Anna Clay

Teacher Yr 1 Rm 22

Mrs Mia Cammarano

Teacher Yr 1/2 Rm 23

Mrs Sonia Bradfield

Teacher Yr 1/2 Rm 23

Mrs Deb De Groot

Education Assistant Jun Primary

Miss Natasha Griffin

Teacher Yr 2 Rm 7

Miss Denielle Borcich

Teacher Yr 2 Rm 8

Miss Sheridan Evans

Teacher Yr 2 Rm 24

Mrs Glenda Tucker

Teacher Yr 2 Rm 25

Miss Brooke Salvia

Teacher Yr 3 Rm 5

Miss Victoria Cahill

Teacher Yr 3 Rm 6

Ms Teri Magistro

Teacher Yr 3 Rm 12

Miss Josie Kearney

Teacher Yr 3 Rm 13

Mrs Elyce Neidig

Teacher Yr 3/4 Rm 14

Miss Bella Vinten

Teacher Yr 4 Rm 15

Miss Melinda Bryson

Teacher Yr 4 Rm 16

Miss Nina Scheer

Teacher Yr 4 Rm 17

Mr Brenton Simmons

Teacher Yr 5 Rm 18

Mrs Kayleigh Hart

Teacher Yr 5 Rm 19

Miss Ash Alden

Teacher Yr 5 Rm 20

Miss Megan Collins

Teacher Yr 6 Rm 9

Miss Laura Heuer

Teacher Yr 6 Rm 10

Miss Amy Della Bosca

Special Needs Education Assistant

Mrs Kelly Coull

Special Needs Education Assistant

Mrs Ruth Donsworth

Special Needs Education Assistant

Mrs Erica Mutch

Special Needs Education Assistant

Miss Kaitlynn Shoppee

Special Needs Education Assistant

Mrs Katrina Holberton

Special Needs Education Assistant

Mrs Alexis Edkins

Special Needs Education Assistant

Mr Matthew Paparone

Teacher Physical Education

Mr David McIntyre

Teacher Physical Education

Ms Amanda Makanza

Teacher Music

Mr Dylan Collard

Noongar Language Teacher

Mrs Rochelle Protzman

Teacher Visual Arts

Mrs Kylea Singleton

Science Teacher

Mrs Sarah Le Provost

Coach/Support Teacher

Miss Keelley Bradshaw

School Psychologist (Thursday & Friday)

Miss S O’Dea

School Chaplain  (Wednesday & Thursday)

Mrs Linda Horsten

Canteen Manager